Med anledning av en del förfrågningar vill jag berätta att jag absolut under inga omständigheter åtar mig fotouppdrag av vad slag det än månde vara. I min sjukdomsbild ingår bl.a. att jag inte får utsättas för alltför stora krav och mitt fotograferande är lustbetonat. Jag har varit i livssituationen utbränd och har fortfarande "svackor" och då fungerar ingenting i min vardag. Vill bara poängtera detta för eventuella "kunder"...och hoppas att ni har förståelse och överseende med detta.
Häftiga småkryp! Är tydligen gott om alla typer av smådjur i år. Visst är det bara att sätta sig ner i naturen och vänta. Alltid dyker det upp något. Ha det! Kerstin
DU! Alla bilder tillhör mig och får under inga omständigheter användas utan mitt samtycke! Om intresse finns för någon bild så kontakta mig på: steffelodi(at)telia.com
MINA ÖRNBILDER
Klicka på bilden så kommer du till örnbilderna.
ÖVRIGA ROVFÅGELBILDER
Klicka på bilden så kommer du till rovfågelbilderna.
Nötkråka
Klicka på bilden så kommer du till Nötkråkebilderna!
5 kommentarer:
Fina bilder!:) Vi har inte så mycket humlor i år som tidigare av någon underlig anledning. I fjol fanns det hur mycket som helst.
Ha det gott!
Karin
Är det så den heter, jättefina bilder!
Häftiga småkryp! Är tydligen gott om alla typer av smådjur i år. Visst är det bara att sätta sig ner i naturen och vänta. Alltid dyker det upp något.
Ha det!
Kerstin
vad bra;) då vet jag vad det var jag fotade häromveckan,har inte sett en humlebagge innan dess../anna
vackert och verkligen vacker insekt!
//Karina
P.s tack för dina svar ang konverter m.m. Började med macrolinser till mitt 70-300, men vill så klart så småningom ha en konverter ist =) d.s
Skicka en kommentar