Copyright - Upphovsrätten!

OM ni ser någon bild ute på nätet som är min vore jag tacksam om ni mailade mig om det!
steffelodi(at)telia.com
TACK!
***********************************************************
***********************************************************

Med anledning av en del förfrågningar vill jag berätta att jag absolut under inga omständigheter åtar mig fotouppdrag av vad slag det än månde vara. I min sjukdomsbild ingår bl.a. att jag inte får utsättas för alltför stora krav och mitt fotograferande är lustbetonat. Jag har varit i livssituationen utbränd och har fortfarande "svackor" och då fungerar ingenting i min vardag. Vill bara poängtera detta för eventuella "kunder"...och hoppas att ni har förståelse och överseende med detta.



Mest minnesvärt - arkivet

onsdagen den 1:e februari 2012

Om Kungsörnen

Återkommer med mera uppgifter när jag fått in dem.
Uppdaterat den 2 feb -12:
Fågeln blev ringmärkt som bounge i Finska Lappland den 14 juni 2011 av
Kari Oittinen. Fågelns historik skall skickas till dig inom några
veckor.



Ringmärkt 2011, och det lilla man ser av höger bens ring ser ut som aluminium och då kommer den från Finland.
Uppgift från Mats Weiland - Sollentuna
Tack Mats!

2 kommentarer:

louise sa...

Vilken fin blogg du har med alla dessa vackra bilder. Hoppas du kommer fortsätta med samma anda framöver också.
Tycker fler borde ge lite mer komplimanger, jag vet ju hur glad jag själv blir av att få bra respons så här får du en :)
Ha en trevlig fortsatt dag!

Edwin Sahlin sa...

Vad spännande med kungsörn som dyker upp vid gömslet(o ringmärkt oxå). Vet du något gömsle man kan fotografera örnar ifrån här i södermanland?
/Edwin